Кольпоскопія шийки матки

Кольпоскопія – огляд шийки матки і стінок піхви за допомогою спеціального приладу – кольпоскопа. Кольпоскоп – оптичний пристрій, здатний збільшувати зображення до 40 разів, сучасні моделі додатково оснащені світлофільтрами.

Це дослідження дає змогу на ранніх стадіях діагностувати хвороби, такі як ерозія шийки матки, дисплазія і рак.
Ще однією особливістю проведення фото- і відео-кольпоскопії є можливість збереження отриманих даних, що під час наступних звернень дає змогу чітко оцінити динаміку розвитку запального процесу.

Зв'язатися з нами

Для проведення кольпоскопії в Харкові фахівці нашого медичного центру використовують сучасне обладнання – кольпоскоп “Scaner МК-300”, який дає можливість проводити дослідження максимально інформативно, оперативно і безболісно. Лінзи апарату виготовлені з високоякісного скла “Schott” (вир-во Німеччина), а також кольпоскоп оснащений сучасною цифровою відеосистемою, що дає можливість пацієнтці під час процедури в режимі реального часу на екрані монітора разом з лікарем побачити наявність патологій. Разом з описом висновку протоколу кольпоскопії лікар додає кольорові фотознімки виявлених змін, що дозволить відстежити динаміку змін під час лікування.

Кольпоскопия шейки матки в Харькове

Для чого потрібна кольпоскопія?

Згідно зі статистичними даними, приблизно 10% утворень серед жінок припадає на рак шийки матки. Головними методами попередження розвитку онкології сьогодні є своєчасна діагностика та відповідне лікування передракових станів.
Кольпоскопія в Доктор ЛЕА: своєчасна діагностика – ефективне лікування.

Якщо під час планового огляду (гінекологічного) фахівець помітив зміни слизової оболонки шийки матки, він запропонує проведення кольпоскопії шийки матки з додатковим УЗД органів малого таза, в тому числі УЗД шийки матки (про вартість послуг можна дізнатися на нашому сайті). Тільки цей метод допоможе виявити справжні ерозії, цервікози, еритроплакію, ендометріоз.

Як підготуватися до дослідження?
Процедура потребує невеликої підготовки: небажані заняття сексом за 2 дні до процедури, виключити спринцювання і використання будь-яких вагінальних засобів. Дослідження в ідеалі проводять через 1-2 дні після закінчення менструальної кровотечі або за кілька днів до початку. Оптимальним часом вважається 7-9 день менструального циклу.

Протипоказання до кольпоскопії:
З огляду на простоту, безболісність і безпеку проведення процедури, протипоказання до проведення відсутні. Не забороняється проводити дослідження і під час вагітності.

Проте існує низка тимчасових обмежень:

  • кровотечі, зокрема й менструальні;
  • перші шість-вісім тижнів після природних пологів;
  • активний запальний процес.

Слід також пам’ятати, що для отримання максимально точного результату лікарю можуть знадобитися йод або 3% розчин оцтової кислоти (використовуються як реагенти для виявлення патологій), тому якщо є індивідуальна непереносимість, алергія, необхідно повідомити про це до процедури.

Кольпоскопія під час вагітності

Під час вагітності дослідження проводять для виключення ризику розвитку онкології (шийки матки). Кольпоскопія абсолютно безпечна процедура, яка жодним чином не впливає на перебіг вагітності, здоров’я плода і здатність зачаття дитини в майбутньому.

Кольпоскопія шийки матки Харків
Кольпоскопія вагітним у Харкові проводиться кваліфікованим лікарем-гінекологом: під час вагітності слизова шийки матки може бути видозмінена, тому тільки досвідчений фахівець може спростувати або підтвердити наявність запальних процесів.

Зазвичай лікування патологій, які не загрожують здоров’ю майбутньої матері та дитині, відкладається до настання самих пологів. Але якщо були виявлені небезпечні новоутворення, то після внутрішньо вагінального дослідження буде призначена біопсія.

Якщо у Вас залишилися питання про те, як буде проводитися процедура, або ж Вам необхідно записатися на кольпоскопію – скористайтеся формою зворотного зв’язку на нашому сайті.

Наші фахівці

Записатися на прийом

Адміністратор Доктор ЛЕА зв’яжеться з вами і запише на прийом до обраного фахівця