Планова вакцинація дітей. Найпростіший та найефективніший спосіб запобігти інфікуванню – вакцинація. Введена в організм речовина (щеплення) сприяє формуванню активного специфічного імунітету. Використання низки препаратів передбачає багаторазове введення доз: для посилення реакції, яка з часом може знижуватися, для досягнення максимальної ефективності. Залежно від країни, регіону проживання та потреб МОЗ розробляє календар вакцинації дітей. Планова вакцинація дітей являє собою графік низки обов’язкових щеплень, із зазначенням віку дитини, рекомендованих доз, термінів.

Зв'язатися з нами

Чому необхідно проводити планову вакцинацію дітям?

Кожна дитина, що з’явилася на світ, стикається з величезною кількістю хвороботворних бактерій. Недосконалість імунної системи дитини робить її організм особливо сприйнятливим і вразливим до впливу зовнішніх факторів.
Не всі дитячі інфекції небезпечні для життя і здоров’я, але є такі захворювання (поліомієліт, дифтерія, правець та інші), які в особливо важких випадках призводять до летального результату або стають причиною ускладнень. Для формування штучного імунітету, який допоможе уникнути зустрічі з небезпечними недугами, необхідно проводити планову вакцинацію в Харкові.

Від яких хвороб проводять вакцинацію в Доктор Леа

Чим небезпечна: дифтерія і правець спричиняють масу різних ускладнень. Дифтерія, незважаючи на надане згодом лікування, стає причиною смерті в 10% випадків, правець – від 6% до 60%. Непродуктивний нападоподібний кашель, спричинений кашлюком, у немовлят може стати причиною апное (зупинка дихання). Після перенесеного кашлюку, який вкрай рідко вдається своєчасно діагностувати, часто розвивається гнійний отит, пневмонія, пупкова або пахова грижа.

Найчастіше поліомієліт вражає дітей віком до 5 років. Особливість інфекційного захворювання в тому, що воно вражає нервову систему людини, і може стати причиною загального паралічу. Поліомієліт – невиліковний, тільки вакцинація дасть змогу на все життя забезпечити дитину необхідним захистом.

У нашому центрі проводять ревакцинацію від небезпечної вірусної інфекції, що вражає печінку. Небезпека гепатиту полягає у відсутності симптомів на перших стадіях, саме ця хвороба стала причиною 1 млн смертей у всьому світі.

Ротавірусна інфекція – це висококонтагіозне (високий ступінь поширення) гостре вірусне захворювання, до якого особливо часто схильні діти. Характеризується диспептичним розладом, загальною інтоксикацією організму, зневодненням, ураженням ШКТ. Що молодша дитина, то складніше протікає хвороба.

Небезпечні за індексом контагіозності (властивості інфекційного захворювання передаватися від заражених пацієнтів здоровим людям) у нещеплених – близько 100%, а також за складністю можливих ускладнень, захворювання складно піддаються лікуванню. Планова вакцинація дітей в Україні дасть змогу зменшити ризик виникнення “спалахів” інфекцій, а також мінімізувати наслідки.

Батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я своїх дітей, і намагатися дотримуватися календаря щеплень. Значні перерви у вакцинації збільшують ризик розвитку серйозних захворювань. У разі будь-яких відхилень від графіка або за необхідності проведення планової вакцинації, слід звернутися в медичний центр, і разом із лікарем знайти оптимальне рішення.

Які вакцини доступні для планової вакцинації дітей у медичному центрі Доктор Леа

Комбінована вакцина відповідає вимогам МОЗ, використовується для профілактики з дифтерією, кашлюком і правцем. Може використовуватися для вакцинації дітей віком від 2-х місяців. Згідно з клінічними дослідженнями імунну відповідь на антигени зафіксовано у 96% вакцинованих дітей.
Виробництво – Бельгія.

Вакцина для профілактики дифтерії, кашлюку, поліомієліту, правця, гемофільної інфекції, гепатиту В. Рекомендований з 2-х місяців для створення первинного прищеплювального комплексу.
Виробництво – Франція.

Комбінована вакцина від найнебезпечніших захворювань для дітей – дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт, інфекції, викликані Haemophilus influenzae типу b (менінгіт, септицемія, пневмонія). Використовується для первинної вакцинації, і як засіб для ревакцинації дітей.
Виробництво – Франція.

Одне з найбільш важливих щеплень. Препарат використовується для профілактики дифтерії, правця у дітей старше 7 років. Застосовується для вакцинації пацієнтів із проявом алергічних реакцій на компонент кашлюкового анатоксину або для ревакцинації від смертельно небезпечних хвороб.
Виробництво – Біолік, Харків.

Комбінована вакцина для профілактики дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту для дітей віком від 3-х років. Характеризується високими показниками імунної відповіді на компоненти вакцини. Не використовується як препарат для первинної вакцинації. Виробництво – Бельгія.

Жива однокомпонентна вакцина для профілактики захворювань, що викликаються гемофільною паличкою – Haemophilus influenzae типу b: гнійний менінгіт, синусит, бронхіт, пневмонія, отит, інфекції сечових шляхів. Підходить для імунізації дітей від 1,5 місяців до 5 років.
Виробництво – Бельгія.

Вакцина для профілактики гепатиту B. У складі препарату є очищений поверхневий антиген вірусу гепатиту B (HBsAg). Використовується для звичайної вакцинації (протягом перших 12 годин життя дитини) і прискореної (з моменту народження дитини 3 рази з перервою в 30 днів). Препарат піддається високому ступеню очищення і відповідає вимогам ВООЗ.
Виробництво – Бельгія.

Моновалентна вакцина, яка містить ослаблений вірус, для профілактики ротавірусного гастроентериту. Засіб представлений у вигляді оральної суспензії. Вакцинація від ротавірусу не належить до числа обов’язкових, але якщо хочете захистити дитину від ротавірусного гастроентериту, вакцинація надійний засіб.
Виробництво – Бельгія.

Вакцина містить ослаблений вірус, що викликає у пацієнта ослаблену клінічно безсимптомну форму вітряної віспи. Вакцинація може бути проведена здоровим дітям, починаючи з 9-ти місячного віку.
Виробництво – Бельгія.

10-валентна пневмококова полісахаридна вакцина для профілактики пневмококової інфекції. Пневмонія різної етіології є поширеною причиною дитячої захворюваності та високої смертності в усьому світі. Для дітей до 5 років пневмококові інфекції стають причиною смерті в 50% випадків. Рекомендується вакцинація дітей від 6 тижнів до 6 місяців, з первинною схемою, що складається з 3-х доз.
Виробництво – Бельгія.

Тринадцятивалентна пневмококова полісахаридна вакцина показана дітям від 6 тижнів до 5 років, як профілактичний засіб від негоспітальних пневмоній та інвазивних пневмококових захворювань.
Виробництво – Велика Британія.

Чотирьохвалентна вакцина (два підтипи вірусу А, два підтипи вірусу В) для профілактики грипу. Рекомендується для дорослих і дітей віком старше 6 місяців. Щеплення проти грипу проводять відповідно до чинного календаря профілактичних щеплень в Україні.
Виробництво – Франція.

Комплексна та ефективна вакцина проти кашлюку (безклітинний компонент), дифтерії, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції (Haemophilus influenzae b-типу), гепатиту В. Використовується для вакцинації дітей першого року життя, з подальшою ревакцинацією, план якої розробляється спільно з лікарем.
Виробництво – Бельгія.

Препарат належить до групи комбінованих імунобіологічних речовин, який призначений для профілактики дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту. Використовується для вакцинації дітей, старших за 2-х місячний вік. Вакцина відповідає всім вимогам ВООЗ, і вже після першого застосування дасть змогу сформувати імунітет від смертельно небезпечних захворювань.
Виробництво – Бельгія.

Комбінований препарат використовується для профілактики кашлюку (ацелюлярний компонент), дифтерії, правця, поліомієліту, ХІБ-інфекцій. Для Hib-інфекцій, що викликаються гемофільною паличкою, характерне ураження дихальних шляхів (пневмонія, бронхіт) і центральної нервової системи (менінгіт). До більшого ризику зараження схильні діти до 5 років.
Виробництво – Бельгія.

Трикомпонентний препарат для проведення вакцинації від кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту, гепатиту В. Інфарикс Пента використовується для профілактики захворювань у дітей, починаючи з 2-х місячного віку, до 24 місяців.
Виробництво – Бельгія.

Ціна на вакцини в Харкові

Назва вакцини Ціна (грн)
Інфанрикс гекса 1750
Гексаксим 1600
Пентаксим 1350
АДП-М 300
Бустрикс доступні під замовлення
Хіберикс доступні під замовлення
Енджерикс доступні під замовлення
Ротарикс доступні під замовлення
Варилрикс доступні під замовлення
Синфлорикс доступні під замовлення
Превенар доступні під замовлення
Ваксігрип доступні під замовлення
Інфанрикс гекса доступні під замовлення
Інфанрикс ІПВ доступні під замовлення
Інфанрикс ІПВ+ХІБ доступні під замовлення
Інфанрикс Пента доступні під замовлення

У медичному центрі “Доктор Леа” доступні вакцини на замовлення. Ви можете уточнити ціну і деталі замовлення за телефонами: (057) 720-10-05, (095) 799-69-26, (068) 503-33-96, (093) 788-33-47

Кому показана вакцинація?

Питання про доцільність щеплень – не стоїть. Вакцинація повинна проводитися повсюдно якісними вакцинами. Тільки так, можна створити ефективний колективний імунітет, і вберегти дітей від смертельно небезпечних захворювань. До вакцинації допускаються всі здорові діти, які досягли віку (згідно з календарем щеплень), а також ті, що не мають протипоказань.

Випадків, коли щеплення слід відкласти мінімум:

  • важка ГРВІ (що супроводжується високою температурою);
  • приймання антибіотиків;
  • алергічні реакції або непереносимість окремих компонентів, що входять до складу вакцини;
  • захворювання імунної системи. Правила і терміни проведення процедури слід узгодити з лікарем.

Коли краще вакцинуватися?

В Україні діє календар щеплень затверджений Міністерством Здоров’я України від 18.05.2018 наказ № 947. Календар вакцинації в Україні розроблено таким чином, щоб до 14 років (основна маса щеплень припадає на вік від 0 до 14 років), дитина отримала всі необхідні щеплення.

Вік Проти чого Обов’язково МОЗ і МД Рекомендовано МОЗ і МД
1-й день Гепатит В Так Ні
3-5 день Туберкульоз Так Так
2-й місяць Гепатит В, Кашлюк, Дифтерія, Правець, Поліомієліт, Гемофільна інфекція Так Так
4-й місяць Кашлюк, Дифтерія, Правець, Поліомієліт, Гемофільна інфекція Так Так
6-й місяць Гепатит В, Кашлюк, Дифтерія, Правець, Поліомієліт Так Так
12-й місяць Гемофільна інфекція, Кір, Паротит, Краснуха Так Так
6 років Дифтерія, Правець, Поліомієліт, Кір, Паротит, Краснуха Так Так
Діти від 6 міс і дорослі ДжіСі Флю (Грін КроссКорпорейшн, Корея) Так Так
14 років Поліомієліт Так Так
16 років Дифтерія, Правець Так Так
25 років і кожні 10 років далі Дифтерія, Правець Так Так

Окремої уваги потребують вакцини, які не увійшли до списку обов’язкових. Так, наприклад, вакцинацію від грипу слід проводити до початку епідемії. Також додаткові щеплення знадобляться, якщо заплановано відвідування екзотичних країн або регіону, де поширений кліщовий енцефаліт.

Додаткову інформацію можна отримати в нашому медичному центрі, який розташований за адресою: Харків просп. Гагаріна, 50.

Записатися на прийом

Адміністратор Доктор ЛЕА зв’яжеться з вами і запише на прийом до обраного фахівця