За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) понад 50% летальних випадків припадає на хвороби, про які йтиметься нижче. Фахівці закликають дбайливо ставитися до свого здоров’я і проходити профілактичні обстеження.
Перше місце – ішемічна хвороба серця.
Понад 10% випадків ураження міокарда (серцевого м’яза) закінчуються летальним результатом. Атеросклероз коронарних судин виступає в ролі провокатора станів, коли тканини серця схильні до нестачі кисню (гостра або хронічна форма). Ризик розвитку ішемічної хвороби більший у курців, а також у тих, хто зловживає вживанням спиртних напоїв. Крім того, додатковими факторами можуть стати наявність гіпертонічної хвороби, надлишковий при мінімально рухливому способі життя, цукровий діабет.
Цереброваскулярна хвороба
Під час розвитку цієї недуги, тканини мозку не отримують достатньої кількості кисню. Можливі причини: атеросклероз судин мозку, судинне запалення.
Інфекції нижніх дихальних шляхів
Патології органів дихання посідають третє місце за кількістю випадків із летальним результатом. У переліку таких хвороб значаться хронічні бронхіти з пневмонією, абсцеси легень, емпієма плеври. Провокаторами найчастіше виступають хвороботворні бактерії, але ризик збільшується для організмів ослаблених курінням, споживанням наркотиків, алкоголю, неправильним, а також тих, чиї будні сповнені стресів.
СНІД
Синдром набутого імунодефіциту щодня вбиває тисячі людей. Передача захворювання відбувається через біологічні рідини, кров, під час грудного годування (через молоко матері). Близько 80% випадків зараження відбувається за допомогою незахищеного статевого акту. Зараження відбувається і через шприци, переливання, використання нестерильного інструменту (стоматологія, косметологія).
Обструктивна хвороба легень (хронічна форма).
Хронічна обструктивна хвороба легень характеризується зменшенням просвіту в дихальних шляхах. Недуга прогресує дуже важко. Для людей з інвалідністю та тих, чиї фізичні можливості обмежені – патологія вкрай небезпечна і може призвести до смерті. Найбільшого поширення патологія набула серед людей, які працюють на шкідливих виробництвах (шахтарі, будівельники, металурги).
Діарейні захворювання
На особливу небезпеку наражаються діти, саме на їхню частку припадає більша кількість смертельних випадків від діарейних захворювань. Причини виникнення: функціональні (харчові токсини, препарати з променевою терапією) та інфекційні (кишкова паличка, сальмонела, лямблії, ротавірус, дизентерійні збудники). Профілактикою є гігієна і якість вживаної води та їжі.
Туберкульоз
Збудником захворювання є паличка Коха (мікробактерія туберкульозу). Хвороба небезпечна не тільки через свою стійкість до медикаментозного лікування, а й подальшими патологіями печінки, появою кровотеч, дисбактеріозом, а також можливими появами патологій у дітей. Передається хвороба повітряно-крапельним шляхом. Фахівці рекомендують піклуватися про своє здоров’я і зміцнювати імунітет (повноцінно харчуватися, вести здоровий спосіб життя).