Фолікулометрія – є овуляція чи ні

Бувають випадки, коли довгоочікувана вагітність не настає тривалий час, незважаючи на ретельне планування. Відомо, що овуляція у жінок може відбуватися не щомісяця (менструальний цикл), або вона відбувається не в середині циклу, як пишуть у книжках, а на початку або наприкінці циклу. Найбільш простим та інформативним методом дослідження цього процесу є ФОЛІКУЛОМЕТРІЯ.

Зв'язатися з нами

Що таке УЗД Фолікулометрія?

Це дослідження функціональної активності яєчників протягом одного менструального циклу за допомогою апарату УЗД, яким візуалізуються власне яєчники.

УЗД Фолікулометрія

Говорячи простою мовою, лікар за УЗД відстежує, в якому яєчнику починає формуватися домінантний фолікул (той, де дозріє майбутня яйцеклітина), як він поводиться впродовж 1 фази циклу і потім у 2-й фазі фіксує факт наявності чи відсутності жовтого тіла (формується після розриву домінантного фолікула і виходу яйцеклітини). Бувають часто ситуації, що через різні причини домінантний фолікул не розривається і перетворюється на фолікулярну кісту.

Які показання до проведення фолікулометрії?

  • Визначення днів циклу, які відповідають овуляції для підвищення або недопущення шансів зачаття;
  • Первинне і вторинне безпліддя;
  • Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ);
  • Гормональні порушення, в т.ч. порушення менструального циклу;
  • Олігоменорея;
  • Кісти яєчників.

Коли і як проводиться процедура фолікулометрії?

Важливо розуміти, що фолікулометрія – це не одноразове дослідження, а як мінімум 3. Оскільки за одним дослідженням неможливо зрозуміти, буде овуляція чи ні.

Моніторинг овуляції в одному циклі, в ідеалі, має проводити один і той самий лікар на одному і тому ж апараті, щоб не було похибок у дослідженні.

Процедура абсолютно безболісна і проводиться незалежно від часу доби.

Дослідження (моніторинг) починають зазвичай проводити на 6-7 день менструального циклу (МЦ) (це ніби базовий рівень ваших яєчників). 1-м днем МЦ є перший день менструальної кровотечі.

УЗД Фолікулометрія в Харкові

Потім лікар, який проводить обстеження, каже, з яким інтервалом вам приходити на дослідження: через день або на 10 день МЦ. Усе дуже індивідуально. Наприклад: якщо овуляція за даними УЗД передбачається на 10 день МЦ, то зазвичай на 11-12 день визначають наявність або відсутність жовтого тіла, і на цьому Вашу фолікулометрію на цей цикл закінчено. І навпаки, за різних патологій жінці потрібно проходити дослідження через день аж до 25-30 дня МЦ (якщо тривалість МЦ 28-32 дні).

УЗД проводять як трансабдомінальним датчиком (ТАД) (через передню черевну стінку), так і трансвагінальним (ТВД), що є кращим, зважаючи на якіснішу картинку на моніторі апарату УЗД (в піхву вводять спеціальний датчик з гелем для УЗД, на який надягнений одноразовий презерватив).

Як підготуватися до фолікулометрії?

Бажано за день до дослідження не вживати продукти, що призводять до підвищеного газоутворення в кишечнику (капуста, бобові тощо). Газ не проводить ультразвукові промені, тому їх наявність може знизити якість одержуваного зображення, особливо, якщо проводити його ТАД. Також під час проведення дослідження ТАД за 1 годину до дослідження необхідно наповнити сечовий міхур, щоб яєчники було краще видно: випити 1 л чистої води без газів і не мочитися.

Для проведення дослідження ТВД спеціальної підготовки не потрібно, крім дотримання особистої гігієни зовнішніх статевих органів.

У нашому центрі ви одноразово оплачуєте весь цикл досліджень під час первинного прийому, за наступні дослідження нічого не доплачуєте. Кількість досліджень визначає фахівець УЗД індивідуально (мінімум 3).

Щоб записатися на фолікулометрію в медичний центр “Доктор Леа”, Вам достатньо зателефонувати за телефонами на нашому сайті або вказати свій номер у спеціальному спливаючому вікні на сайті і ми Вам зателефонуємо!

Наші фахівці

Записатися на прийом

Адміністратор Доктор ЛЕА зв’яжеться з вами і запише на прийом до обраного фахівця