Молочна залоза – не тільки естетична частина жіночого образу, а й важлива складова репродуктивної системи. Тіло молочної залози дорослої жінки складається з 15-20 часток, розділених між собою прошарками сполучної та жирової тканини. Кожна частка має вивідну молочну протоку. Як будь-який гормонозалежний орган, молочна залоза потребує періодичного профілактичного огляду.

Основні методи обстеження молочних залоз у жінок – УЗД і мамографія. Але через те, що мамографія на відміну від ультразвукової діагностики має низку протипоказань (вагітність, період лактації, вік до 35 років), УЗД – найбезпечніший та найефективніший метод.

Зв'язатися з нами

Що показує УЗД молочної залози і для чого проводять обстеження

Ультразвукова діагностика молочних залоз дає змогу діагностувати навіть невеликі ущільнення (менше ніж 4-5 мм) і патологічні зміни, з точністю їх локалізації до 96%. УЗД молочних залоз – найбільш інформативний спосіб виявлення онкологічних захворювань на ранніх стадіях. Особливістю процедури є можливість перевірити і прилеглі лімфотоки, що неможливо зробити під час мамографії (через їхнє близьке розташування до грудної клітки).

Як профілактичний огляд УЗД рекомендується робити не рідше ніж 1 раз на рік, а за необхідності (у разі підозр або рекомендацій мамолога) – частіше.

На який день менструального циклу можна проводити процедуру

Оптимальним періодом для проведення УЗД молочної залози вважається 4-10 день від початку менструації (за нормального циклу в 28 днів). Це пов’язано з тим, що в період овуляції та після неї під впливом гормонів груди набухають, і виявити патологію буде складніше. Для жінок, які перебувають у періоді менопаузи, обмежень немає.
Зверніть увагу, якщо з’явилися болі, виділення, утворення, що пальпуються, зміни на шкірі грудної залози, чекати відповідного дня циклу не потрібно. У найкоротші терміни необхідно звернутися за консультацією до мамолога.

Коли показано проведення УЗД молочних залоз

Для запобігання розвитку ускладнень і патологій, фахівці Медичного центру Доктор Леа рекомендують проводити процедуру за таких симптомів і скарг:

  • зміна форми грудей (поява западин при підйомі руки) або соска;
  • ущільнення;
  • біль і дискомфорт у районі молочних залоз;
  • збільшення лімфатичних вузлів у пахвовій западині;
  • поява гнійних або кров’янистих виділень;
  • травми грудної клітки;
  • зміни шкірних покривів.

Процедура обов’язкова для пацієнток, які планують операції зі збільшення, зміни або видалення (повного або часткового) грудей.

Де можна зробити УЗД

Сучасне діагностичне обладнання Медичного центру Доктор Леа дає змогу ефективно і якісно надавати послугу УЗД молочних залоз у жінок і грудної залози у чоловіків.

У нашому центрі можна пройти два види УЗД:

  • еластографія (локалізація, щільність, розмір пухлин);
  • доплерографія дає змогу оцінити стан судин (прохідність).

Пройти УЗД можна в будь-який зручний час і день, достатньо записатися на консультацію.

Скільки коштує УЗД молочних залоз у Харкові

Процедура безболісна і безпечна, займає не більше 20 хвилин. Ціна – 350 грн. Результат із висновком видається на руки пацієнту.

Сучасний апарат дасть відповідь про наявність або відсутність розвитку патологій у м’язах, суглобах і хрящовій тканині. Своєчасно проведене ультразвукове дослідження дає змогу діагностувати зміни в суглобах на ранніх доклінічних стадіях захворювання, коли пацієнт ще не підозрює про захворювання.

Наші фахівці

Записатися на прийом

Адміністратор Доктор ЛЕА зв’яжеться з вами і запише на прийом до обраного фахівця