Молочна залоза – не тільки естетична частина жіночого образу, а й важлива складова репродуктивної системи. Тіло молочної залози дорослої жінки складається з 15-20 часток, розділених між собою прошарками сполучної та жирової тканини. Кожна частка має вивідну молочну протоку. Як будь-який гормонозалежний орган, молочна залоза потребує періодичного профілактичного огляду.
Основні методи обстеження молочних залоз у жінок – УЗД і мамографія. Але через те, що мамографія на відміну від ультразвукової діагностики має низку протипоказань (вагітність, період лактації, вік до 35 років), УЗД – найбезпечніший та найефективніший метод.
Ультразвукова діагностика молочних залоз дає змогу діагностувати навіть невеликі ущільнення (менше ніж 4-5 мм) і патологічні зміни, з точністю їх локалізації до 96%. УЗД молочних залоз – найбільш інформативний спосіб виявлення онкологічних захворювань на ранніх стадіях. Особливістю процедури є можливість перевірити і прилеглі лімфотоки, що неможливо зробити під час мамографії (через їхнє близьке розташування до грудної клітки).
Як профілактичний огляд УЗД рекомендується робити не рідше ніж 1 раз на рік, а за необхідності (у разі підозр або рекомендацій мамолога) – частіше.
На який день менструального циклу можна проводити процедуру
Оптимальним періодом для проведення УЗД молочної залози вважається 4-10 день від початку менструації (за нормального циклу в 28 днів). Це пов’язано з тим, що в період овуляції та після неї під впливом гормонів груди набухають, і виявити патологію буде складніше. Для жінок, які перебувають у періоді менопаузи, обмежень немає.
Зверніть увагу, якщо з’явилися болі, виділення, утворення, що пальпуються, зміни на шкірі грудної залози, чекати відповідного дня циклу не потрібно. У найкоротші терміни необхідно звернутися за консультацією до мамолога.
Для запобігання розвитку ускладнень і патологій, фахівці Медичного центру Доктор Леа рекомендують проводити процедуру за таких симптомів і скарг:
- зміна форми грудей (поява западин при підйомі руки) або соска;
- ущільнення;
- біль і дискомфорт у районі молочних залоз;
- збільшення лімфатичних вузлів у пахвовій западині;
- поява гнійних або кров’янистих виділень;
- травми грудної клітки;
- зміни шкірних покривів.
Процедура обов’язкова для пацієнток, які планують операції зі збільшення, зміни або видалення (повного або часткового) грудей.
Сучасне діагностичне обладнання Медичного центру Доктор Леа дає змогу ефективно і якісно надавати послугу УЗД молочних залоз у жінок і грудної залози у чоловіків.
У нашому центрі можна пройти два види УЗД:
- еластографія (локалізація, щільність, розмір пухлин);
- доплерографія дає змогу оцінити стан судин (прохідність).
Пройти УЗД можна в будь-який зручний час і день, достатньо записатися на консультацію.
Скільки коштує УЗД молочних залоз у Харкові
Процедура безболісна і безпечна, займає не більше 20 хвилин. Ціна – 350 грн. Результат із висновком видається на руки пацієнту.
Сучасний апарат дасть відповідь про наявність або відсутність розвитку патологій у м’язах, суглобах і хрящовій тканині. Своєчасно проведене ультразвукове дослідження дає змогу діагностувати зміни в суглобах на ранніх доклінічних стадіях захворювання, коли пацієнт ще не підозрює про захворювання.