Основу сечовидільної системи людини становлять нирки та сечовивідні шляхи, до яких належать сечовий міхур, сечоводи, сечовипускний канал. Основним органом виділення є нирки: виводять з організму кінцеві продукти обміну, беруть участь у виведенні з плазми крові залишкових продуктів метаболізму, токсичних речовин (медикаменти, їжа), виробляють гормони для регуляції рівня кров’яного тиску (реніни) та гормони, що стимулюють утворення еритроцитів (еритропоетин). Основна функція сечового міхура (порожнистого м’язового органа) – збір і виведення сечі з організму

Зв'язатися з нами

УЗД нирок і сечового міхура, яке можна зробити в медичному центрі “Доктор Леа”, проводиться для оцінки ефективності роботи сечовивідної системи, а також для оцінки інтенсивності кровообігу в цих органах.

Коли і навіщо роблять УЗД нирок і сечового міхура

Ультразвукове дослідження – надійний метод, що дає змогу точно визначати структурні та топографічні відхилення. УЗД призначають у разі підозр на порушення роботи нирок або інших органів:

  • змінився зовнішній вигляд сечі (колір, прозорість, домішки крові);
  • складнощі під час сечовипускання або енурез (нетримання сечі);
  • різні за характером болі в попереку;
  • безпідставне підвищення температури тіла;
  • підвищення артеріального тиску, яке не вдається контролювати медикаментозно;
  • набряки обличчя, кінцівок, ділянки живота;
  • часті головні болі, млявість;
  • втрата апетиту, відчуття сухості в роті.

Про гормональний дисбаланс і збій у роботі надниркових залоз свідчить: зміна пігментації шкіри та волосяного покриву, порушення менструального циклу, безпліддя, розлад статевої функції в чоловіків, зміна маси тіла за відсутності переїдання.

Що показує УЗД

Оскільки всі органи сечовидільної системи тісно взаємопов’язані, фахівці вкрай рідко проводять тільки УЗД нирок або сечового міхура, дослідження містить комплексну діагностику.

Під час обстеження фахівці відзначають розміри органів (товщина, ширина, довжина), чіткість контурів, наявність або відсутність ділянок різної ехогенності. Також під час ультразвукового дослідження можуть бути виявлені абсцеси, крововиливи, дисфункція судин, запалення, новоутворення, зміщення.

Підготовка до УЗД сечового міхура для дорослих

Особливих рекомендацій дотримуватися не потрібно, окрім як мати наповнений сечовий міхур: приблизно за 40 хвилин до процедури випити 3-4 склянки води і не спорожняти його до завершення УЗД.

Напередодні відвідування кабінету УЗД рекомендується відмовитися від їжі, що спричиняє підвищене газоутворення, бажано відмовитися від алкоголю і куріння, препаратів, що впливають на роботу травлення або сечовидільної системи.

Підготовка до УЗД нирок у дітей

Ультразвукове обстеження абсолютно безболісне і безпечне, тому за наявності показань, може проводитися вже в перші дні після народження. Рекомендаціями для проходження процедури буде дотримання здорового раціону, за наявності проблем із випорожненням – вживати відповідні препарати, а на прийомі розповісти про них лікарю.

Підготовка до УЗД сечового міхура у вагітних

До обстеження необхідно виключити їжу, що спричиняє газоутворення, проте відмовлятися від сніданку вагітним не обов’язково (якщо УЗД призначено на другу половину дня), достатньо вибрати легку їжу.

Де можна зробити УЗД?

У медичному центрі Доктор Леа можна зробити комплексне УЗД нирок і сечового міхура, надниркових залоз на сучасному і точному обладнанні експертного класу. Процедура займає не більше 30 хвилин, а ціна від 250 до 300 грн.

Наші фахівці

Записатися на прийом

Адміністратор Доктор ЛЕА зв’яжеться з вами і запише на прийом до обраного фахівця