Діагностичне обстеження серця ультразвуковими хвилями активно використовують у кардіології. Ехокардіографія дає найточнішу інформацію про стан усієї серцево-судинної системи, функціональність і захворювання. Під час проведення процедури фахівець робить висновки про розміри серця та його працездатність. Процедура ЕХО-КГ серця дає змогу контролювати об’єм рідини в оболонці та кількість скорочень серцевих м’язів.

Зв'язатися з нами

УЗД серця в Харкові: види, особливості проведення, ціни.

Процедура є основним методом діагностики захворювань кровоносної системи, що дає змогу виявляти порушення в роботі серця на початковому етапі.

Види УЗД серця. Ехокардіографія поділяється за способом локалізації датчика:

  • трансторакальна;
  • черезстравохідна;
  • стрес-тест.

Найбільш оперативним, безболісним і поширеним видом УЗД є трансторакальний вид. Обстеження проводять через зовнішній бік грудної клітки пацієнта: на досліджувану ділянку наносять спеціальний гель, що сприяє кращому проходженню ультразвукових променів, і за допомогою датчика інформація виводиться на екран.

УЗД серця в Харкові проводять досвідчені діагности, які здатні оцінити функціональну діяльність серцевого м’яза, стан клапанів, визначити швидкість руху і напрямок кров’яних потоків. За тривалістю УЗ-дослідження серця займає не більше півгодини, а від пацієнта не потрібна додаткова підготовка

Не завжди трансторакальний метод є інформативним. Травми грудної клітки, незвичне розташування ребер або інші анатомічні особливості – все це може блокувати проникненню ультразвукових променів. Зібрати необхідну інформацію про роботу серця можна, опустивши спеціальний датчик через стравохід. Цей вид УЗД серця називається черезстравохідний або черезстравохідний. Для пацієнта процес обстеження може бути не дуже приємним, проте метод вважається одним із найбільш інформативних. Метод використовують для оцінки роботи серцевого імплантату або коли необхідно виявити тромби в передсердних площинах. Перед процедурою слід утриматися від прийому їжі (за 2-3 години).

Стрес-тести застосовують у тих випадках, коли необхідно дослідити серце в момент фізичних навантажень або стресів. Для цього пацієнту пропонують заняття на велотренажері або біговій доріжці. Якщо фізична активність з якихось причин неможлива, то реальні навантаження можуть бути замінені спеціальними препаратами. Під час проведення досліджень за пацієнтом спостерігає група фахівців, щоб у разі потреби надати своєчасну допомогу. Цей метод має чимало протипоказань, але для діагностики ішемічної хвороби серця на її ранніх стадіях є найефективнішим.

УЗД серця: кому і навіщо.

Усі органи нашого тіла працюють взаємопов’язано, і серце – не виняток. Так, наприклад, у період вагітності обсяг циркулюючої крові збільшується, і навантаження на серце зростає. Важливо контролювати здоров’я майбутньої мами, оскільки розвиток патологій на цьому етапі може стати причиною ускладнень і для неї, і для майбутньої дитини.

Захворювання серцево-судинної системи у дорослих можуть бути “замасковані” під симптоми інших хвороб: запаморочення, задишка, набряклість і надмірна пітливість, перепади в артеріальному тиску. Прямими передумовами до обстеження серця ультразвуковим методом є болі в ділянці серця, збої в серцевому ритмі, відновлювальний період після нападів або оперативних втручань на серці.

ультразвукове дослідження серця

Сучасні апарати УЗД дають змогу проводити обстеження серця ще не народженої дитини (в утробі матері). Процедура не має протипоказань, тому абсолютно безпечна. Показаннями до проведення УЗД серця дитини перших днів або місяців життя є посиніння носогубного трикутника, постійно холодні руки, плач під час годування.

УЗД діагностика серця дає змогу діагностувати такі хвороби:

  • дефекти в структурі серця (вади);
  • зміни в будові тканин;
  • інфаркти;
  • ішемія;
  • новоутворення і тромби тощо.

Ціни на УЗД серця

Сьогодні практично всі поліклініки міста оснащені УЗД апаратами, але, на жаль, велика частина – морально застаріла, та й період очікування може розтягуватися на кілька тижнів. У медичному центрі Доктор Леа в розпорядженні висококваліфікованих фахівців знаходиться найсучасніша апаратура, а про чергу в кілька днів не може бути й мови. До того ж ціна УЗД серця в нашому центрі доступна кожному – 400 грн. Записатися можна за телефоном або на сайті в той час, який буде зручний. Ми гарантуємо високу компетентність лікарів, а також комфорт для дорослих і маленьких пацієнтів.

Наші фахівці

Записатися на прийом

Адміністратор Доктор ЛЕА зв’яжеться з вами і запише на прийом до обраного фахівця