Доступність, висока точність і неінвазивність – усе це робить ультразвукове дослідження судин одним із найкращих методів діагностики. Методика дає змогу оцінити стан судин: стінки, ущільнення, просвіти, наявність тромбозів і бляшок. УЗД судин кінцівок необхідне для визначення ознак атеросклерозу і варикозних змін вен, що настали.

Зв'язатися з нами

УЗД судин у Харкові: показання до призначення, як проходить процедура.

УЗД судин голови та шиї – з метою оцінки кровопостачання до головного мозку. Профілактичні обстеження дають можливість оцінити характер патології до того, коли захворювання набуде клінічного прояву. Фахівці сучасного медичного центру Доктор Леа використовують УЗД судин на етапі діагностики та для контролю призначеного лікування.

Коли необхідне ультразвукове дослідження судин.

Судинні патології – широко поширені. Тисячі людей стикаються з різними недугами з самого раннього віку, тому показання для призначення УЗД судин можуть бути широкими. Найчастіше причиною для обстеження є вікові хвороби, атеросклероз зокрема. У групі ризику, а отже, потребують регулярного контролю, перебувають люди, професії яких пов’язані з тривалим ходінням, перебуванням на ногах або сидячою роботою. У деяких випадках проблеми з судинами можуть бути викликані спадковою схильністю. Профілактичні обстеження дадуть змогу виявляти на ранніх стадіях такі хвороби, як варикоз, тромбоз і атеросклероз, і своєчасно призначити лікування.

УЗД вен нижніх кінцівок необхідне, коли:

 • набряклість;
 • безпідставні судоми м’язів;
 • відчуття тяжкості;
 • зміна кольору шкірних покривів (бліді) і температури (холодні);
 • з’явилася венозна сіточка;
 • часті оніміння та больові відчуття;
 • слабкість нижніх кінцівок.

У разі виявлення подібних симптомів необхідно записатися на УЗД судин у Харкові та звернутися за консультацією до фахівця. За допомогою сучасного сканера лікар побачить кожну кровоносну судину й зможе оцінити її стан: чи є ділянки з тромбами, пошкодження артерій і вен.

ультразвукове дослідження судинМетод обстеження судин нижніх кінцівок за допомогою ультразвукових хвиль називається доплерографією.

До майбутньої процедури пацієнту готуватися не потрібно. Відмовлятися від прийому вже призначених препаратів для лікування захворювань нижніх кінцівок немає необхідності. Якщо було рекомендовано до використання компресійну білизну, то на час процедури її необхідно буде зняти.

Крім переліку симптомів, існує низка захворювань, за яких регулярне обстеження артерій і вен – обов’язкове.

До них належать:

 • діабет;
 • підвищений артеріальний тиск або часті його стрибки;
 • надмірна вага;
 • шкідливі звички (куріння, зловживання алкоголем);
 • підвищений показник холестерину в крові;
 • перенесений інфаркт;
 • трофічна виразка.

Під час вагітності часто погіршується стан вен, особливо якщо раніше вже були незначні прояви судинних хвороб.

Чим небезпечне варикозне розширення вен.

Венозні клапани працюють так: пропустивши кров, клапан закривається, перешкоджаючи її поверненню. Якщо механізм не спрацьовує, кров рухається хаотично вперед-назад. Це призводить до розтягування венозних стінок і появи просвітів. У підсумку кровотік порушений і з’являється дискомфорт, важкість і біль у ногах.

УЗД судин у Харкові

Як проходить УЗД судин нижніх кінцівок.

На досліджувану ділянку наноситься спеціальний гель, для кращого проникнення променів, а також для запобігання потраплянню повітря між датчиком і шкірою, що надалі може викривляти інформацію. Проводячи обстеження, фахівець підбирає частоту випромінювання ультразвуку, через те, що судини можуть перебувати на різній глибині. Процедура не несе будь-яких неприємних відчуттів. Після досліджень кваліфікований лікар-флеболог зможе поставити точний діагноз і скласти коректний план лікування.

Ціни на УЗД судин

Ціна УЗД судин може варіюватися від 200 до 400 грн, залежно від обсягу необхідних досліджень, обладнання та кваліфікації персоналу. У поліклініці за наявності необхідного направлення, можна пройти обстеження безкоштовно. Але для цього необхідно набратися терпіння – чергу розписано на тижні. Якщо ж необхідно терміново пройти дослідження, звертайтеся в медичний центр Доктор Леа: зручний запис за телефоном або на сайті, новітнє обладнання та висококваліфікований персонал.

Наші фахівці

Записатися на прийом

Адміністратор Доктор ЛЕА зв’яжеться з вами і запише на прийом до обраного фахівця