Суглоб являє собою рухомі порожнинні сполучення кісток. У тілі людини налічується понад 180 суглобів, що складають скелет людини. Суглоби ділять на рухомі, частково рухомі. Крім того, вони відрізняються за способом руху і кількістю суглобових поверхонь.

Зв'язатися з нами

Порушення в суглобових структурах (травми, захворювання) поширені серед людей різного віку і категорій. Найпоширенішим, безболісним та інформативним методом діагностики суглоба та його зв’язкового апарату є ультразвукова діагностика. Своєчасна діагностика порушень дає змогу вчасно виявляти захворювання, а також контролювати ефективність призначеного лікування.

Що показує УЗД суглобів

Процедура – безболісна і неінвазивна, але водночас фахівець у режимі реального часу отримує інформацію:

  • стан сухожиль і зв’язок;
  • порушення в прилеглих м’язах і кровоносних судинах;
  • поверхні кісткової тканини і суглобової капсули.

Види УЗД суглобів

Колінний суглоб.
У разі травм, ударів, болю, хрускоту під час руху, а також запалення показана ультразвукова діагностика. УЗД колінного суглоба – високоінформативний метод виявлення патологій і контролю у відновлювальний період.

Тазостегновий суглоб.
Найпоширенішою причиною для проведення ультразвукової діагностики є вікові зміни і травми. УЗД кульшового суглоба необхідне для виявлення і ранньої діагностики різної патології. Процедура дає змогу детально вивчити стан суглоба і зв’язкового апарату, і підібрати необхідне лікування.

Плечовий суглоб.
УЗД плечового суглоба необхідне для діагностики дегенеративних змін плечового суглоба (артроз), запальних процесів (артрит), оцінки ступеня ушкоджень під час травматизації (дисплазія, вивихи).

Гомілковостопний суглоб, нижні кінцівки
УЗД суглобів стопи рекомендується в разі її травматизації, обмеженості руху, хворобливості різної етіології, набряклості в ділянці суглоба, підозри на наявність артриту або артрозу.

Суглоби кисті
УЗД кисті та променево-зап’ясткового суглоба призначають у разі хронічного запалення суглоба руки (теносиновіт), розривів сухожиль та інших ушкоджень.

Ліктьовий суглоб.
Особливість ліктьових суглобів – їхня складна будова, тому саме УЗД ліктьового суглоба – ефективний метод обстеження. Безболісність і нешкідливість діагностики дає змогу призначати її пацієнтам різного віку, включно з дітьми, серед яких забої та травми – поширена практика.

Показанням до проведення УЗД суглобів і кісток у Харкові може бути будь-який біль (ниючий, гострий, наростаючий), професійні травми, а також підтвердження передбачуваного діагнозу.

Де можна зробити УЗД?

У медичному центрі Доктор Леа можна зробити комплексне обстеження – УЗД суглобів. Ціна може відрізнятися залежно від області дослідження. Процедура не вимагає спеціальної підготовки, і займає не більше 30 хвилин. Результат видається відразу.

Для виконання УЗД суглобів використовують сучасний ультразвуковий сканер експертного класу, що характеризується точністю, швидкістю, якістю роздільної здатності.

Наші фахівці

Записатися на прийом

Адміністратор Доктор ЛЕА зв’яжеться з вами і запише на прийом до обраного фахівця