Від здоров’я та роботи травної системи залежить здатність організму протистояти вірусним захворюванням, самопочуття і навіть зовнішній вигляд. Екологія, неправильне харчування та постійні стреси сильно виснажують наш організм, і травна система однією з перших реагує на зміни. Слід уважно ставитися до погіршення стану здоров’я, і збоїв у травній системі зокрема, щоб вчасно звернутися по професійну допомогу і підібрати індивідуальне лікування.

Зв'язатися з нами

УЗД органів черевної порожнини - профілактика хвороби

Найпростішим, недорогим, але ефективним методом обстеження внутрішніх органів вважається УЗД черевної порожнини.

Сбиваем перевод

Дослідження ультразвуком черевної порожнини та заочеревинного простору: показання до призначення.
Поняття черевна порожнина об’єднує всі органи шлунково-кишкового тракту, підшлункову залозу, селезінку, печінку, сечостатеву систему і наднирники.

УЗД черевної порожнини потрібне, коли:

  • біль, що локалізується у верхній ділянці живота;
  • гострий біль і відчуття важкості під ребром (праворуч);
  • жовтизна склер (білки очей) і шкірних покривів;
  • відчуття гіркоти;
  • часті відрижки;
  • газоутворення;
  • при підозрі про наявність новоутворень;
  • контроль хронічних захворювань;
  • профілактика.

Під час обстеження лікар-діагност фіксує відхилення, наявність запальних процесів і тяжкість пошкоджень тканин. Завдяки досвідченим фахівцям, які працюють у медичному центрі Доктор Леа і наявності сучасного обладнання, вдається в найкоротші терміни та максимально точно визначати причини захворювань і боротися з ними.

УЗД черевної порожнини Харків

Ультразвукова діагностика печінки дає змогу виявляти ознаки цирозу, абсцесів, гепатиту, наявність кіст, гемангіом, холангіокарцином.

УЗД підшлункової залози дає можливість виявити панкреатит, каміння і пухлини

Для виявлення і діагностики сепсису, мононуклеозу, збільшення розмірів і новоутворень, що з’явилися, в селезінці також використовують ультразвукове дослідження.

УЗД черевної порожнини в Харкові: підготовка до процедури.

Процес проведення УЗД відомий практично всім: пацієнт лягає на кушетку, оголюючи живіт, на який наноситься спеціальний гель. Спеціаліст за допомогою датчика проводить дослідження, яке триває не більше 20 хвилин. Незважаючи на простоту самої процедури, вона потребує ретельної підготовки.

Заважати проведенню дослідження або спотворити результати може наявність повітря в петлях кишківника, тому за 3 дні до відвідування кабінету УЗД потрібно дотримуватися дієти, виключивши жирну та висококалорійну їжу. Перевагу краще віддати кашам і нежирній рибі. Перед відвідуванням фахівця відмовтеся від вживання солодкого, жувальних гумок і, за можливості, відмовтеся від паління через те, що це може стати причиною спазму шлунка. Процедуру проводять обов’язково натщесерце.

Для новонароджених дітей і немовлят обов’язкові профілактичні обстеження. У зв’язку з тим, що дитина поки що не може поскаржитися на наявність дискомфорту і болю, батьки повинні самостійно стежити за здоров’ям малюка. Основна мета УЗД для немовлят – дослідження підшлункової залози. Зміни будови і значні відхилення від норми можуть сигналізувати про розвиток реактивного панкреатиту. Непоодинокі випадки виявлення у дітей пухлин і поліпів. Як і для дорослих, процедуру УЗД немовлятам слід проводити натщесерце, ідеальні умови – перерва в годуванні за 2-3 години до процедури. Однак у такому віці дитина не може довго перебувати без їжі, тому перед обстеженням дозволяється годувати дитину невеликою кількістю молока або напоїти несолодкою водою.

УЗД черевної порожнини дітям у Харкові

УЗД черевної порожнини дітям проводиться за призначенням лікаря-педіатра. Причиною тому можуть бути травми, скарги на біль і дискомфорт, підвищене газоутворення. Крім того, дослідження допоможе виявити утворення та наявність паразитів. Якщо дитина схильна до метеоризму, то за кілька днів до відвідування кабінету УЗД слід почати приймання ферментів і ентеросорбентів. Якщо маленький пацієнт уже проходить курс лікування, про це слід сказати фахівцеві, який проводить обстеження. Ультразвукове дослідження роблять на голодний шлунок, перед відвідуванням кабінету УЗД слід відмовитися від їжі за 8-12 годин.

Ціна на УЗД органів черевної порожнини в Харкові.

Аналіз можна провести в міських лікарнях і приватних клініках. Де зробити УЗД черевної порожнини – вибираєте самостійно. Єдиною вимогою є наявність якісного, сучасного обладнання, тим паче, що вартість процедури невелика – від 180 до 500 грн (за необхідності додаткових досліджень). Приватні діагностичні центри, крім необхідної апаратури, мають додаткову перевагу – відсутність черг: записавшись на певний годину, процедура почнеться точно в строк.

Наші фахівці

Записатися на прийом

Адміністратор Доктор ЛЕА зв’яжеться з вами і запише на прийом до обраного фахівця