Від здоров’я дітородних органів залежить не тільки можливість народження дитини, а й повноцінне життя. Тому так важливо не пропускати профілактичні огляди у фахівців і вчасно звертатися по кваліфіковану допомогу. Одним з основних неінвазивних методів високої точності для діагностування патологій є УЗД органів малого таза.

УЗД органів малого таза в Харкові: призначення, підготовка, ціна

Цей вид досліджень є найбільш безпечним, інформативним і безболісним. Процедура дає змогу оцінити стан органів і тканин, наявність утворень і запальних процесів. У поєднанні з ультразвуковим обстеженням нерідко використовують доплерографічне дослідження – для діагностики стану кровоносних судин.

Зв'язатися з нами

Види, особливості та підготовка до УЗД.

На сьогодні існує три види УЗД органів малого таза:

 • трансректальне;
 • трансвагінальне;
 • трансабдомінальне.

Трансректальний вид ультразвукового дослідження застосовується для діагностики захворювань і чоловіків. До нього вдаються в тому разі, коли необхідно виявити незначні зміни внутрішніх органів, або коли пацієнт через низку причин не може в достатній кількості утримувати рідину в сечовому міхурі (для трансабдомінальної методики). Трансректальне УЗД дає змогу проводити діагностику передміхурової залози.

Під час процедури пацієнту необхідно лягти на бік, зігнувши ноги в колінах. УЗ-датчик, на який одягається презерватив, вводиться в пряму кишку.

Підготовка перед трансректальним методом УЗД полягає у випорожненні кишечника за кілька годин до процедури.

УЗД органів малого таза Харків

Трансвагінальний вид УЗД застосовується для обстежень жінок, що дає змогу виявляти найменші відхилення від норми розвитку. Процедура є абсолютно простою, ефективною та безпечною. Обстеження проводять шляхом введення УЗ-датчика, на який надітий презерватив, у піхву. Слід зазначити, що датчик, який використовується для проведення процедури, має менші розміри, ніж інструменти для гінекологічного огляду. Метод дає змогу розглянути досліджувані тканини під різними кутами для точнішого встановлення діагнозу. Трансвагінальне УЗД у Харкові роблять для діагностики порушень репродуктивної та сечовидільної систем.

Показаннями для призначення УЗД органів малого таза є:

 • вагітність;
 • безпліддя і збій менструального циклу;
 • контроль внутрішньоматкової спіралі;
 • підозра на наявність пухлини (доброякісна, злоякісна);
 • перед оперативними втручаннями.

Підготовка.

Для процедури пацієнтці знадобиться пелюшка, рушник або серветка, презерватив (спеціальний для УЗД або звичайний). У деяких випадках медичні заклади забезпечують необхідним набором, тому в покупці немає потреби. Цю інформацію можна уточнити, записуючись на дослідження.

УЗД органів малого таза в ХарковіТрансабдомінальний вид УЗД використовують для досліджень матки (розмір, форма, структура і розташування) і яєчників. Для вагітних жінок призначають трасабдомінальне УЗД для контролю розвитку майбутньої дитини. Під час вагітності, що нормально протікає, УЗД призначають 3 рази.

Готуючись до процедури, за 2-3 дні слід відмовитися від вживання продуктів, що сприяють газоутворенню (газована вода, капуста, бобові, виноград), тому що скупчені в кишечнику гази можуть заважати візуальному огляду. Щоб у фахівця була можливість максимально точно розглянути матку, яєчники і сечовий міхур, необхідно за годину до проведення обстеження випити приблизно 1 літр рідини і не пісяти.

Показання до проведення трансабдомінального УЗД:

 • дискомфорт і болі в животі;
 • підозра захворювань;
 • травми статевої або сечовидільної систем;
 • профілактика.

Захворювання, які можна діагностувати за допомогою УЗ-дослідження.

Завдяки використанню ультразвукового дослідження в медичній практиці можна оперативно діагностувати відхилення в розвитку матки (подвоєння, сідлоподібність), які можуть бути однією з причин безпліддя або передчасних пологів. Крім того, діагностуються кісти яєчників, ендометрит і сальпінгоофорит.

ультразвукове дослідження органів малого таза

У чоловіків за допомогою ультразвукової діагностики можуть бути виявлені запальні процеси (цистит, простатит, везикуліт) і об’ємні новоутворення (камені, пухлини, чужорідні тіла).

Для профілактики обстеження необхідно проходити не рідше одного разу на рік.

Ціна на УЗД органів малого таза в Харкові

Ультразвукову діагностику можна пройти і в державних поліклініках, і в приватних медичних центрах. Вартість процедури від 150 до 300 грн. Перевагою приватних клінік буде відсутність черг, сучасні апарати та кваліфікований персонал.

Печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка, сечовий міхур (ПЖМ)+ нирки 500 грн
Один орган черевної порожнини 180 грн
Жовчний міхур + підшлункова залоза 200 грн
Печінка, жовчний міхур (з навантаженням), підшлункова залоза 400 грн
Печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка 300 грн
Печінка, жовчний міхур 200 грн
Печінка, підшлункова залоза 200 грн

Наші фахівці

Записатися на прийом

Адміністратор Доктор ЛЕА зв’яжеться з вами і запише на прийом до обраного фахівця