Варикозне розширення вен – недуга зі стажем, яка була відома ще за часів Гіппократа. За часів великого лікаря з варикозом боролися хірургічним методом. Сучасні знання і технології медицини внесли свої корективи в лікування, і тепер позбутися варикозного розширення вен можна безболісно й ефективно. Але навіть незважаючи на всі нововведення, люди, які страждають на варикоз (а це практично кожен другий), вкрай неохоче звертаються по консультацію фахівця, і дуже даремно.
Прояви варикозного розширення вен.
Якщо, оглянувши ноги, не було знайдено жодних венозних ущільнень чи сітки, не поспішайте стверджувати, що хвороба обійшла стороною. Адже інформація про те, що головними проявами варикозу є “сіточка” є лише міфом.
Ще один міф – від варикозного розширення вен страждають тільки жінки. До хвороби схильні і жінки, і чоловіки.
Як проявляється варикоз?
Насамперед слід зазначити, що варикозне розширення вен – серйозне захворювання, під час якого вени розтягуються і втрачають свою природну еластичність. Це відбувається внаслідок того, що венозні клапани, які контролюють рух крові по судинах, з низки причин слабшають. Кров застоюється в нижніх кінцівках, і вени не справляються з об’ємом.
Недуга буває двох типів: первинна і вторинна. Розвиток первинного викликаний слабкістю венозної сітки. Появі сприяє зайва вага, вагітність, спосіб життя (багато часу на ногах).
Вторинний варикоз виникає при пухлинах, травмах, а також коли венозні клапани не справляються зі своєю роботою.
Венозні патології збільшують ризик виникнення тромбоемболії, яка може мати летальні наслідки.
Симптомами початку хвороби є біль і печіння в ногах, важкість, набряки. У деяких місцях (найчастіше на гомілці) можуть з’являтися затемнення або ущільнення.
Методи боротьби з варикозним розширенням вен.
Перший – коагуляція. Під час процедури фахівець впливає на уражену судину лазером або електрикою. Метод чудово бореться з венозними зірочками і сіточками.
Другий – склерозування. Склеротерапія передбачає видалення розширених вен шляхом введення особливих препаратів (склерозантів). Процедура практично безболісна і безпечна.
Третій – хірургічний. Цей спосіб використовують у тих випадках. Коли хвороба була запущена, і не надавалося належного лікування.
Профілактика розвитку варикозу.
До профілактичних заходів, які допоможуть знизити ризик виникнення варикозного розширення вен, належать: використання спеціальних кремів і мазей, компресійний трикотаж (підбирається фахівцем), контрастний душ.
Знизити ризик прояву хвороби допоможе відмова від частого відвідування саун і лазень, солярію, виключити незручне взуття, а також те, де підбори вище 4 см.