Холтер ЕКГ або добове (24-72 годинне) моніторування ЕКГ

Час проведення: від 24 до 72 годин (за необхідності).

Підготовка до обстеження: прийняти душ.

Наявність протипоказань: немає.

Обмеження: немає.

Підготовка висновку: від 1-3 днів (залежить від тривалості запису та кількості, складності виявлених аритмій).

Багато життєво небезпечних порушень ритму серця, на жаль, дуже рідко вдається зафіксувати (записати) на звичайній ЕКГ у стані спокою, оскільки вони зазвичай виникають раптово, часто вночі, або під час фізичної активності.

Зв'язатися з нами

Що таке Холтерівське моніторування (Холтер ЕКГ)?

Холтер ЕКГ також іноді називають амбулаторною електрокардіографією (ЕКГ). Холтер-монітор – це невеликий (трохи більший за колоду гральних карт) медичний пристрій на акумуляторі, який вимірює і записує серцеву діяльність, таку як частоту серцевих скорочень і ритм протягом тривалого часу, на відміну від звичайної ЕКГ.

Кому саме потрібне проведення добового моніторування ЕКГ (Холтер ЕКГ)?

Ваш лікар може призначити це обстеження, якщо йому потрібно більше інформації про те, як функціонує ваше серце впродовж цілої доби, а інколи й більше (48-72 години), і ця реєстрація відбувається в режимі реального часу, коли Ви проводите свій звичний день: працюєте, займаєтеся спортом та інше, а не просто лежачи на кушетці в стані спокою! Це дослідження дає змогу зіставити Ваші симптоми (напади аритмії, болі в серці, задишку, запаморочення тощо) впродовж дня моніторування із записом ЕКГ на моніторі за часів появи цих симптомів, щоб оцінити, що саме відбулося у цей час (хвилини) з Вашим серцем!

Якщо ви вже проходите лікування проблем із серцем, носіння монітора може допомогти лікареві
визначити об’єктивно, чи ефективні Ваші ліки, чи потрібно внести зміни, наскільки важка та чи інша аритмія, визначитися з тактикою лікування. Це також може допомогти лікарю зрозуміти, чому у Вас можуть спостерігатися інші симптоми нерегулярного серцебиття, як-от запаморочення, непритомність або відчуття, що ваше серце мчить або пропускає такт.

Як це працює?

Цей пристрій має електроди та електричні провідники точно так само, як звичайна ЕКГ, але має менше відведень. Кабелі підключаються до електродів, які приклеюються на шкіру грудної клітки за допомогою спеціального медичного клейового гелю. Електроди проводять серцеву діяльність через дроти і потрапляють на монітор апарату (Холтер ЕКГ), де вона записується.

  • Ви носите невеликий чохол на поясі (ремені), який тримає сам апарат. Важливо тримати апарат близько до тіла протягом періоду тестування, щоб переконатися, що показники є точними. Ваш лікар покаже Вам, як прикріпити електроди, якщо вони ослабнуть або відпадуть протягом періоду тестування.
  • Ви отримаєте інструкції, які пояснюють, як доглядати за апаратом і що не можна робити під час його носіння. Важливо уникати купання, душу та плавання, поки ви носите апарат.
  • Ви проводите свій звичний день під час 24-72 годинного моніторування (Холтер ЕКГ). Також протягом цього часу необхідно буде записувати Вашу діяльність у спеціальний щоденник. Це допомагає лікарю визначити, чи пов’язані зміни серцевої діяльності з Вашою поведінкою та рухами.
  • Носіння самого монітора Холтер ЕКГ не має жодних ризиків. Добове моніторування ЕКГ безболісний метод діагностики порушень діяльності серця!

Точність тестування

Тримайте апарат Холтер ЕКГ сухим, щоб забезпечити його нормальну роботу. Прийміть ванну або душ перед встановленням апарата Холтер ЕКГ, і не застосовуйте лосьйони та креми. Уникайте діяльності, яка може призвести до намокання монітора.

Магнітні та електричні поля можуть перешкоджати роботі монітора Холтера. Уникайте ділянок високої напруги під час носіння монітора. У разі, коли трапляються помилкові читання або хибні спрацьовування, можливо, доведеться застосувати Холтер ще раз.

Розшифровка результатів Холтер ЕКГ

Після того, як мине рекомендований термін моніторування Холтер ЕКГ, Ви повернетеся до кабінету фахівця, щоб зняти апарат. Лікар-фахівець за допомогою спеціальної програми зчитає весь запис на комп’ютер, проаналізує результати запису і зіставить з даними Вашого щоденника. Це може зайняти тривалий час, якщо виявлені складні для діагностики аритмії, дуже багата кількість. Залежно від результатів тесту, можливо, Вам доведеться пройти повторне моніторування ЕКГ (Холтер ЕКГ) перед постановкою діагнозу.

Холтер ЕКГ або добове (24-72 годинне) моніторування ЕКГ є безболісним, безпечним і одним із найкращих способів виявити та попередити потенційні проблеми з серцем!

Наші фахівці

Записатися на прийом

Адміністратор Доктор ЛЕА зв’яжеться з вами і запише на прийом до обраного фахівця