Грип – одна з найпоширеніших інфекцій у сучасному світі. Щороку мільйони людей стикаються з цим захворюванням, основна небезпека якого – ускладнення, спричинені вірусом: запальні процеси в м’язах і суглобах, ураження нервової та серцево-судинної системи, розвиток бактеріальних інфекцій. Єдиним ефективним і доступним засобом профілактики захворювання на грип є своєчасна вакцинація. Правила проведення вакцинації в Україні, препарати, що використовуються, і терміни перерахуємо в статті. Правила проведення вакцинації в Україні, препарати, що використовуються, і терміни перерахуємо в статті.

Зв'язатися з нами

Однією з особливостей грипу є гострий початок захворювання: підвищена температура тіла, ломота, головний біль, світлобоязнь. Перші ознаки приймають за початок ГРВІ та займаються самолікуванням, однак, більшість вжитих заходів допомагає боротися тільки з симптомами, тоді як причина – продовжує прогресувати, погіршуючи загальний стан.

Чому необхідно проводити вакцинацію

Вірус грипу викликає загострення хронічних захворювань, а також ураження в органах і системах організму:

  • запалення серцевого м’яза (міокардит);
  • менінгіт, енцефаліт, невралгії;
  • для вагітних жінок важкі форми захворювання можуть призводити до інфекцій плода, переривання вагітності;
  • пневмонія, бронхіт, отит, гайморит. Найпоширенішою причиною летальних випадків, спричинених грипом, вважається саме пневмонія;

У МОЗ наголошують: ефект вакцини в її профілактичній, а не лікувальній дії, тому для мобілізації захисних сил організму необхідно вчасно провести вакцинацію.

Всупереч існуючій думці, введення в організм вакцини не стає причиною появи захворювання. Вакцинація дітей і дорослих у Харкові дає змогу активізувати імунну систему для боротьби з інфекцією шляхом вироблення антитіл.

Ефективність вакцинації доведена і є набагато вищою, ніж приймання гомеопатичних засобів, імуностимуляторів і засобів із “народної медицини”. Крім того, епідемії грипу можуть бути викликані різними штамами вірусу, і тільки вакцина здатна забезпечити захист від актуальних видів у конкретному епідеміологічному сезоні. Вкрай важливо проводити вакцинацію щорічно.

Кому необхідно робити щеплення? Показання

На формування імунітету організму потрібно 2-3 тижні після вакцинації, тому вкрай важливо звернутися в центр вакцинації до початку епідемії. Центр вакцинації знаходиться в Харкові за адресою: пр.Гагаріна, 50 “Приватний медичний центр Доктор Леа”.

Графік вакцинації дорослих від грипу

Категорія людей Період
Дорослі Жовтень-грудень
Люди похилого віку Жовтень-грудень
Люди, професійного ризику Жовтень-грудень
Вагітні жінки Жовтень-грудень
Ті, що страждають на хрон. захворювання Жовтень-грудень

Протипоказаннями можуть бути тільки гострі захворювання, що супроводжуються підвищенням температури, алергія на один із компонентів препарату, загострення хронічних захворювань.

Особливу увагу слід приділити вакцинації дітей від грипу. Починаючи з 6-ти місячного віку дітей необхідно вакцинувати, тим самим захищаючи від вірусу.

Коли краще вакцинуватися?

Лікарі не рекомендують проводити вакцинацію занадто рано, наприклад, влітку, а також у пік захворюваності – ефект може бути значно нижчим. Оптимальний період: за два тижні до ймовірного початку епідеміологічного сезону.

Які існують вакцини?

Для українців у 2023 році доступні такі вакцини від грипу

Пацієнти Вакцина Ціна
Діти від 6 міс і дорослі Ваксігрип Тетра (Sanofi-Aventis, Франція) 560 грн (вартість вакцинації з консультацією лікаря)
Діти від 6 міс і дорослі ДжіСі Флю (Грін КроссКорпорейшн, Корея) 530 грн (вартість вакцинації з консультацією лікаря)

Вакцинація проводиться тільки в спеціалізованому кабінеті та кваліфікованим медичним фахівцем. Для детальної консультації, а також запису на вакцинацію, телефонуйте за номером:

Номери телефонів:
(057) 720-10-05
(095) 799-69-26
(068) 503-33-96
(093) 788-33-47

Приватний медичний центр Доктор ЛЕА
пр. Гагаріна, 50
м.Харків, Україна

Пам’ятайте: запобігти захворюванню завжди легше, ніж боротися з його наслідками.

Записатися на прийом

Адміністратор Доктор ЛЕА зв’яжеться з вами і запише на прийом до обраного фахівця