Ультразвукове дослідження лімфатичної системи – високоефективна та безпечна процедура, яка необхідна для оцінки будови тканин лімфатичних вузлів, їхньої структури, форми та розмірів.

Лімфатичні вузли – периферичні органи імунної системи, необхідні для захисту організму, виконують фільтраційну функцію, очищаючи лімфу від чужорідних речовин і шкідливих мікроорганізмів. Цей орган практично завжди першим реагує на збої в роботі організму (часто навіть до появи перших симптомів).

Зв'язатися з нами

Збільшення розмірів лімфатичних вузлів – лімфаденіт – свідчення початку запального процесу всередині організму, поставити діагноз допомагає УЗД лімфатичних вузлів.

Види лімфатичних вузлів

У людському тілі налічується понад 500 лімфатичних вузлів, їхнє розташування нерівномірне (ліворуч менше, ніж праворуч) з тієї причини, що праворуч у нашому організмі розташована більша кількість внутрішніх органів. Лімфаденіт різних вузлів може вказувати на наявність інфекції, токсинів або пухлин у тій чи іншій ділянці.

Лімфовузли шиї

Запалення в лімфатичних вузлах у ділянці шиї найчастіше стають причиною звернення до лікаря. Ця закономірність пояснюється близьким розташуванням до ротової порожнини і верхніх дихальних шляхів, які частіше за інших піддаються атакам мікроорганізмів.

УЗД лімфатичних вузлів шиї призначається в разі:

  • вірусних інфекціях (ВІЛ, кір, краснуха, герпес, вітрянка);
  • туберкульозу;
  • сифілісу;
  • лепрі;
  • ревматичних захворюваннях.

Призначення ультразвукової діагностики лімфатичних вузлів може знадобитися і при підозрі на онкологічні захворювання.

Підщелепні лімфатичні вузли

Лімфаденіт підщелепних вузлів може сигналізувати про захворювання щелепно-лицьової ділянки, механічне пошкодження самого вузла, онкологію (лейкоз).

Пахвові лімфовузли

Пальпація лімфатичних вузлів здорової людини не спричиняє неприємних відчуттів, за наявності запалення ця процедура може викликати тягнучий біль. Лімфаденіт пахвових лімфатичних вузлів може бути дуже болючим і сам по собі: біль відчутний у руці, грудях. За будь-яких змін слід негайно звертатися до лікаря. Для встановлення точного діагнозу призначається УЗД.

Про які захворювання може свідчити збільшення розмірів лімфатичних вузлів

Аксілярні лімфатичні вузли збільшуються в разі проникнення інфекції, а також у разі появи новоутворення. УЗД потиличних лімфовузлів призначають у разі підозри на гострі інфекційні захворювання, туберкульоз та інші захворювання.
Про посилення артриту, онкологічні процеси, абсцеси свідчить запалення підколінних лімфовузлів.

Підготовка

УЗД лімфатичних вузлів призначається чоловікам, жінкам і дітям, процедура не має протипоказань. На відміну від УЗД інших органів не потребує абсолютно ніякої підготовки.

Де зробити УЗД з розшифровкою

Зробити УЗД лімфатичних вузлів у Харкові можна в медичному центрі Доктор Леа. Ціни на комплексне УЗД лімфатичних вузлів: 250 грн – одна група. Фахівці гарантують швидку розшифровку результатів і точну постановку діагнозу.

Наші фахівці

Записатися на прийом

Адміністратор Доктор ЛЕА зв’яжеться з вами і запише на прийом до обраного фахівця